неділя, 25 жовтня 2020 р.

Завдання І етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики та інформаційних технологій

 



 Розв’язки скидайте в Google класі 

Завдання 1 (20 балів)

Створіть текстовий документ. Виконане завдання збережіть у файлі під ім’ям Завдання1.

  1. На першій сторінці документа створіть три фігури (блискавка, сонце та хмаринка) та розфарбуйте їх в відповідні кольори (помаранчевий, жовтий та блакитний). (3 бали)
  2. На трьох наступних сторінках розмістіть ці ж фігури в збільшеному вигляді (одна фігура на сторінку), розфарбуйте в ті ж кольори. (3 бали)
  3. Додайте посилання до фігур з першої сторінки так, щоб натиснувши на фігуру відкривалася сторінка з відповідною збільшеною фігурою. (6 балів)
  4. Додайте посилання до фігур зображених на другій, третій та четвертій сторінках так, щоб при натисканні на фігуру відбувався перехід на першу сторінку. (4 бали)
  5. На п’ятій сторінці створіть державний прапор згідно зразка рис. 1.1 та розфарбуйте його (використовувати тільки засоби текстового процесора). (4 бали)

Завдання 2 (30 балів)

Виконане завдання збережіть у файлі під ім’ям  Завдання2.

  1. Використовуючи засоби Microsoft Excel оформити спрощену сторінку шкільного журналу (інформатика) згідно зразка, наведеного на рисунку 2.1 (“Лист 1). Оцінки, відмітки про відсутність учнів на деяких уроках можуть бути вибрані довільним чином, а їх (учнів) кількість може бути зменшена  до 4, але загальне число рядків повинно бути таким, як на рисунку 2.1 та обов’язково повинні бути відмітки про відсутність учнів на деяких уроках. (4 бали)
  2. Забезпечити автоматизацію виставлення тематичних оцінок (позначено Х) і підсумкової (позначено ХХ) за перший семестр, як середнього арифметичного поточних оцінок і тематичних відповідно. (5 балів)
  3. У випадку відсутності оцінок – тематична дорівнює нулю. (5 балів)
  4. При додаванні даних у порожні рядки (при перевірці членом журі) повинно бути забезпечено автоматичне виставлення тематичних та підсумкової оцінок. (2 бали)
  5. Оформити другу сторінку шкільного журналу (математика) згідно умов 1, 2, 3, 4  (“Лист 2”). (4 бали)
  6. Створити таблицю, в яку переносяться тільки підсумкові оцінки, згідно зразка, поданого на рисунку 2.2. Зміни у даних сторінок журналу повинні автоматично відображатись у таблиці підсумкових оцінок. (5 балів)
  7. Зміни у прізвищах та іменах учнів на  першій сторінці (“Інформатика”) повинні автоматично запроваджуватись на сторінці “Математика” (“Лист 2”)та у таблиці (“Лист 3”). (5 балів)

Завдання 3 (30 балів)

Розробити багатотабличну базу даних для предметної області Країни світу. Виконане завдання збережіть у свою папку у файл під ім’ям Завдання3.

Відомо що:

  • у США столиця Вашингтон, населення – 325 млн., внутрішній валовий продукт (ВВП) – 16700  млрд.дол., населення розмовляє англійською та іспанською мовами;
  • у Канаді столиця Оттава, населення – 35 млн., ВВП – 1518  млрд.дол., населення розмовляє англійською та французькою мовами;
  • у Іспанії столиця Мадрид, населення – 47 млн., ВВП – 1566  млрд.дол., населення розмовляє іспанською мовою;
  • у Австралії столиця Канберра, населення – 23 млн., ВВП – 1436  млрд.дол., населення розмовляє англійською мовою.
  1. Представити наведені дані у вигляді багатотабличної бази даних. (10 балів)
  2. Встановити де потрібно підстановку даних з інших таблиць. (5 балів)
  3. Встановити індекси та зв’язки між таблицями із збереженням цілісності даних. (5 балів)
  4. Дані до таблиць повинні вводитись через форми. (5 балів)
  5. Визначити кількість ВВП на душу населення. (5 балів)

Завдання 4 (20 балів)

Створити презентацію, яка складається з одного слайду, на якому зображено обертання планети Земля навколо Сонця по еліптичній орбіті. Результат збережіть у файл під ім’ям Завдання4.

  1. Наявність об’єктів СонцеЗемля з відповідними написами, пунктиром еліптична орбіта (2 балів).
  2. При натисканні лівої клавіші миші на об’єкті Земля відбувається одночасно: підсвічування назви об’єкту Сонце (4 бали), безперервний рух об’єкту Земля по еліптичній траєкторії (6 балів).
  3. При натисканні лівої клавіші миші на об’єкті Сонце одночасно: зникають об’єкт Земля (4 бали) та еліптична траєкторія (4 бали).



Завдання 5 (50 балів)
Літаюча камера. Використовувати можна будь яку мову програмування. Для телевізійної трансляції матчів Української збірної на стадіоні буде використана літаюча камера, яку Вовчик намагається налаштувати.


Літаюча камера закріплена у 4-ох місцях на кутах футбольного поля, і на тросах може переміщуватись над будь-якою точкою футбольного поля, щоб мати змогу продемонструвати будь-який момент зверху. У місцях закріплення тросів, знаходяться моторчики, які можуть розмотувати і замотувати троси, таким чином, регулюючи довжину 4-ох тросів, можна переміщати камеру. Вовчику і так важко зрозуміти механізм, тому камера буде рухатися тільки в одній площині, тобто не буде підніматись чи опускатись над футбольним полем.
Завдання. Вовчику потрібно обрахувати, якої мінімальної довжини має бути кожен трос, щоб камера могла бути переміщена у будь-яку точку над полем. Вовчик, звісно, знає дожину і ширину поля у метрах.
Вхідні дані. Два цілих числа - довжина та ширина поля у метрах.
Вихідні дані. Мінімально можлива довжина тросу в метрах, з двома знаками після коми. Відповідь необхідно заокруглити, використовуючи стандартні математичні правила заокруглення.
Приклад вхідних даних:

100 
50 
Приклад вихідних даних: 
111.80 

понеділок, 30 березня 2020 р.

Завдання 10 клас. Створити 3 D модель криниці. Скріни 3D моделей, які я розробив — 10 шт (виберіть зразок, який найбільше Вам подобається)

Завдання для учнів 10-х класів.


Дуже дякую всім учням 10-х класів, які мені прислали 3-D модель проекта кімнати своєх мрії
Всі роботи оцінено, оцінки обов’язково занесу до журналу і Ваших щоденників.

Нове завдання:

В програмному середовищі SketchU для проектування в 3D створити модель криниці.
Розміри: висота пудла 70 см
Висота криниці:  2,5 м
Відро. 10 л (заміряйте самі)
Запитання на електронну адресу?

Файли зразка 3D моделей, які я розробив надаю 10 шт (виберіть зразок, який найбільше Вам подобається):

Алгоритм. Виконавці алгоритмів та їхні системи команд.



Дистанційне навчання. Вибираємо найзручніший інструмент взаємодії з учнями.





Google Classroom


Google Classroom — безкоштовний сервіс, яким може скористатися кожен, хто має обліковий запис у Google. Вчитель входить у систему та створює свій «Клас», де кожен вчитель-предметник буде публікувати навчальні матеріали, давати завдання учням та спілкуватися з ними. Посилання на свій «Клас» треба розіслати всім учням. Якщо діти користуватимуться платформою з телефону, мають завантажити на мобільний однойменний застосунок.


Отже, вчитель буде розташовувати уроки в «Класі» у чіткій послідовності, а учні зможуть і коментувати ці уроки, і бачити всі потрібні посилання та свої оцінки. Усе це — на одній сторінці. Це точно зручніше, ніж спілкування в Viber-групах.


Дуже докладні поради від а до я про використання Google Classroom на всю потужність можете подивитись у сертифікованого тренера Антоніни Букач — https://cutt.ly/NthEfYR .






Сервіс для створення блогів Blogger - https://www.blogger.com/


Більшість наших вчителів проходили дистанційне навчання, мають власні блоги та вміють розміщувати матеріали на ньому. Тому на нашу думку, найпростіше буде організувати роботу на своєму блозі. Для зручного групування матеріалів по кожному классу і предмету, якщо учитель має декілька предметів, щоб не створювати окремі блоги, матеріал можна позначати мітками. Мітки розділяємо комами, наприклад, 7 клас , 8 клас або хімія 7 клас, географія 8 клас і т.д.(Додаток 2 АБО https://www.youtube.com/watch?v=8FZuMAVUXco /, https://www.youtube.com/watch?v=DYqJM-o9mo4 ). Для обговорення можна використати додавання коментарів, спільні документи на Google-ДИСКУ ТОЩО.




Сервіс https://padlet.com/ - онлайн-дошка для тих, хто не має блогу, не працював з Google Classroom - максимально простий інтерфейс, мінімум вимог для підключення учнів, можливість почати роботу вже і зараз. Тут вчитель сам може виставляти інформацію для своїх класів, потрібно лише один раз повідомити посилання на свою дошку в групу класу , можна виставляти посилання на різноманітні ресурси та формулювати різноманітні завдання (фото зошита з вправою, запис звукової чи відео відповіді, прикріплення файлу з рефератом/презентацією і т.д.), учні можуть надсилати виконані роботи (можливий недолік: учні бачитимуть роботи одні одних, тому якщо домашнє можна списати - то воно, ймовірно, буде списане. і ще нюанс - якщо відкрити доступ, то учні можуть надсилати неконтрольований контент... порада - в такому разі закрити дошку лише на читання, і запровадити інший спосіб здавання домашнього - через електронну пошту, наприклад).

Навчальний онлайн-курс з Інформатики для 7-го класу. Спікери: Ривкінд Й....



вівторок, 17 березня 2020 р.

Вкладені алгоритмічні структури повторення та розгалуження

6 клас Урок 27.pptx

КОМП'ЮТЕРНА ГРАФІКА. ВЕКТОРНИЙ ГРАФІЧНИЙ РЕДАКТОР (уроки на час карантину)



Вибірковий модуль «Бази даних». Інформатика, 11 кл


Вибірковий модуль «Графічний дизайн». Інформатика, 10 кл


середа, 4 березня 2020 р.

Створити 3D модель садового будиночка у програмі SketchUp



Інструкції:
  1. Відкрийте програму SketchUp і створіть новий проект.
  2. Створіть 3D модель садового будиночка. Ви можете вибрати будь-який стиль або дизайн, що вам подобається, але намагайтесь додати деталі та реалістичність.
  3. Включіть в модель двері, вікна, покрівлю, фундамент, стіни та інші необхідні елементи.
  4. Використовуйте інструменти для малювання та редагування, щоб створити деталі та додати текстури для покращення вигляду будиночка.
  5. Додайте прилеглу ділянку з газоном, деревами, квітами або іншими елементами садового дизайну.
  6. Збережіть свій проект та підготуйте невелику презентацію, де ви покажете свою модель та опишете, які ідеї і концепції ви втілили у своєму садовому будиночку.
  7. Поділіться своєю моделлю та презентацією зі своїм вчителем або спільнотою для отримання оцінки.
Технічні характеристики:
  1. Розміри будиночка 3х3м, висота стовпа 2, висота даху (франтона) 0,5м
  2. Висота паркану 0,8 м
  3. Стіл висота кришки 0,8 м
  4. Висота підлоги 0,1 м
  5. Розміри стовпа 0,1х0,1х2м

пʼятниця, 31 січня 2020 р.