Сайт присвячений онлайн сервісам і методам їх застосування
в навчальному процесі
Сторінки
четвер, 21 лютого 2019 р.
понеділок, 18 лютого 2019 р.
Розробка уроку — практичної роботи: творення програми з розгалуженням і повторенням з використанням змінних у середовищі Lazarus
Тема: cтворення програми з розгалуженням і повторенням з використанням змінних у середовищі Lazarus.
Мета: навчитися:
- складати програми з розгалуженням і повторенням у cередовищі Lazarus;
- описувати та використовувати змінні для організації розгалужень і циклів;
- програмно змінювати значення властивостей об’єктів;
- перевіряти результат виконання програми на відповідність умові задачі
четвер, 14 лютого 2019 р.
неділя, 3 лютого 2019 р.
День безпечного Інтернету
День безпечного Інтернету
День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) відзначається другого дня (у вівторок), другого тижня, другого місяця (лютого) з 2004 року з метою популяризації більш безпечнішого і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в усьому світі.
Запроваджений цей день у 2004 за ініціативи європейських некомерційних організацій: Європейської комісії, European SchoolNet, Insafe (European Safer Internet Network — Європейська мережа безпечного Інтернету).
Компанія Insafe об’єднує 30 безпечних Інтернет-центрів онлайн у кожній з 27 країн Євросоюзу, а також в Ісландії, Норвегії та Росії. На жаль, ще не відкрито Інтернет-центр в Україні.
Кожен Інтернет-центр складається з центру довіри, гарячої лінії та молодіжної групи. Гарячі лінії надають інформацію та поради дітям, підліткам, батькам і викладачам з тематики комп’ютерної безпеки. За телефоном гарячої лінії завжди можна повідомити про заборонений і нелегальний контент, зберігши при цьому конфіденційність.
День безпечного Інтернету має на меті об’єднання зусиль зацікавлених державних, громадських та приватних сторін для підвищення рівня знань про безпечне та відповідальне використання Інтернет-технологій, перш за все, серед дітей та молоді. У День безпечного Інтернету в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.
Відзначення в Україні
В 2009 Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті за ініціативи «Майкрософт Україна» оголосила про запуск соціальної кампанії «Місяць безпечного Інтернету».
В 2009 році створена постійно діюча «гаряча лінія» з веб-інтерфейсом Skarga, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті, де кожен користувач може залишити свою скаргу щодо інформаційних порушень в Інтернеті.
В 2013 в День безпечного Інтернету проведена прес-конференція Інтернет асоціації України, під час якої було визначено стратегію боротьби за безпеку в Інтернеті, яку умовно можна розділити на три складові: інформування користувачів і профілактичні заходи, створення механізму захисту в процессі надання Інтернет-послуг, впровадження законодавчих актів по усуненню протизаконного контенту.
8 лютого 2017 року ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за підтримки компанії ТОВ Майкрософт Україна провів Всеукраїнські вебінари для учнів старших класів «Як зробити Інтернет безпечним» та для учителів та батьків «Безпечний Інтернет». Семінари мали на меті зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції на дітей та молодь шляхом покращення їхньої обізнаності щодо безпечного Інтернету, забезпечення відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів.
У 2017 році в Україні створено Центр кращого Інтернету з метою просування безпечного використання цифрових технологій, розвитку та підтримки інформаційно-цифрового суспільства, просування культури та безпеки користування мережею Інтернет.
Також створений сайт Он-ляндія: безпечна веб-країна з матеріалами для дітей, батьків i вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть засвоїти основи безпечної роботи в Інтернеті.
Перевір рівень своєї кібербезпеки – пройди тест.
БЕЗКОШТОВНИЙ ОНЛАЙН-КУРС, ЩО НАВЧИТЬ ПРАЦЮВАТИ В ІНТЕРНЕТІ
Корисні ресурси для дітей та дорослих
Інформаційна безпека дітей в мережі (web-супутник для батьків)
Web-словничок в картинках (для дітей молодшого шкільного віку)
Тенета Інтернету — web-кросворд (для дітей середнього та старшого шкільного віку)
Соціальний ролик «Безопасный Интернет — детям!»
Правила користування Інтернетом для дітей та підлітків
Безпека дітей в Інтернеті: правила для батьків
Необыкновенные приключения в Интернете — комп’ютерна гра для дітей молодшого та середнього шкільного віку, яка навчить першим крокам роботи в Інтернеті.
Джунглі Інтернету (Wild Web Woods) — інтерактивна гра, призначена для дітей віком від 7 до 10 років. Підказки та поради допоможуть дітям користуватися Інтернетом безпечно та навчитися не губитися при зіткненні із загрозливою поведінкою інших користувачів або з негативним змістом сайтів.
Ти вже добре знайомий з Інтернетом. У тебе, напевно, є улюблені сайти й віртуальні друзі, ти знаходиш в Інтернеті інформацію, що допомагає навчатися й займатися улюбленими справами, спілкуєшся з людьми, що живуть в інших містах, завантажуєш цікаві картинки й музику, граєш у захоплюючі ігри. Проте, пам’ятай: як і в реальному світі, в Інтернеті ти можеш зустрітися з загрозами й небезпечними людьми. Тому тобі дуже важливо навчитися уникати небезпек Інтернету! Прочитай прості правила безпечного поводження в мобільному Інтернеті й поділися ними з батьками та друзями: рекомендації психолога.
Проект «Про Інтернет» спрямований на підвищення цифрової компетентності школярів і розповідає в цікавій ігровій формі про пристрої мережевого простору, про те, як отримати доступ до знань, знаходити потрібну інформацію, критично оцінювати контент, створювати власні Інтернет-проекти, спілкуватися — і робити все це, дотримуючись простих правил безпеки. Для вчителів це — методичний посібник і практикум для проведення занять.
StopFake — будьте медіаграмотними
Відділ інноваційних технологій та інформаційно-бібліографічної роботи